تاریخچه شرکت هواوی از زمان تاسیس تا هم اکنون

تاریخچه شرکت هواوی از زمان تاسیس تا هم اکنون
وقتی مایکروسافت نیز نتوانست
پروسه رویش و نگهداری یوزرها سیستم‌عامل‌های گوشی و طبیعتا گوشی‌هایی که‌این سیستم‌عامل‌ها را دارند از چیزی به اسم فیدبک مثبت تبعیت مینماید .

به این معنا که هر چه فروش گوشی‌های دارنده یک سیستم‌عامل یگانه بیشتر باشد , توسعه‌دهنده‌های بیشتری برای آن سیستم‌عامل اپلیکیشن تولید خواهند کرد . در نتیجه تعداد اپلیکیشن‌های آن ارتقاء خواهد یافت .

هرچه نیز تعداد اپلیکیشن‌ها ارتقاء یابد , طبیعتا تعداد افرادی که به‌سوی این سیستم‌عامل کشیده می گردند عمده می گردد .

این یک سیستم با فیدبک مثبت هست . ارتقا یکی از این دو متغیر یعنی «تعداد اپلیکیشن‌ها» و «فروش گوشی» روی همدیگر تاثیر مثبت می‌گذارد .

تولید یک سیستم‌عامل تازه برای یک شرکت تبارک کار سختی وجود ندارد ولی تبدیل آن به رقیبی برای سیستم‌عامل‌های موجود مضاعف سخت و مستلزم و پول و سعی فراوانی است .

هواوی
به عنوان مثال هنگامی‌که مایکروسافت همت کرد سیستم‌عامل ویندوز فون خویش را رویش دهد , به توسعه‌دهندگان نرم افزار پول پرداخت میکرد که اپلیکیشن خویش را برای ویندوز فون هم بنویسند .


اما در غایت به دلیل عدم‌استقبال کاربران و خطاها ویندوز فون , مایکروسافت این پروژه را متوقف کرد . در دنیایی که در آن غولی مانند مایکروسافت نتواند از عهده این کار بر‌آید , بعید است که هواوی بتواند .

هواوی نیز چنانچه بخواهد سیستم‌عامل خویش را توسعه و گسترش دهد ناچار است چنین کاری بکند . تاکنون هواوی هیچ علتی برای چنین کاری نداشته است ; چون اندروید یک سیستم‌عامل کدباز است که هواوی آن را در گوشی‌های خویش با یه خرده تغییرات استعمال میکرد .

از آن‌سو هم گوگل خدمات و به‌روزرسانی‌های امنیتی و نرم‌افزاری اندروید را تامین می‌کرد و مهم‌تر از آن یک مغازه اپلیکیشن یعنی مغازه پلی را داشت که به تمام گوشی‌های اندرویدی خدمات ارائه می‌داد .

اندروید اکوسیستمی بود که هواوی و سایر شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های اندرویدی در آن می‌توانستند حرفی برای بیان کردن داشته باشند . اما دستور دونالد ترامپ به تحریم هواوی باعث میشود که در نتیجه گوگل دیگر خدماتی به گوشی‌های اندرویدی تولید هواوی نخواهد داد .

تحریم هواوی , تحریم‌های قابل انعطاف و مشقت بار
تحریم هواوی تاثیری دو جنبه‌ای داراست . جنبه نخستین شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای گوشی را مستقیما زیر تاثیر قرار خواهد که البته در نهایت دود آن به دیده مشتریان نیز می‌رود .

جنبه دوم تحریم هواوی همین قضیه عدم دسترسی هواوی به سرویس ها گوگل است که مستقیما روی بازار تلفن‌های همراه و مشتریان تاثیر می‌گذارد . ما در پی میخواهیم این دو جنبه مورد را باز کنیم ; ولی پیش از آن بگذارید پاره ای از تاریخچه‌ هواوی بگوییم .

تاریخچه هواوی
شرکت هواوی به وسیله رن ژنگفی ( Ren Zhengfei ) در سال ۱۹۸۷ تاسیس شد . رن ژنگفی فارغ‌التحصیل کالج چونگ‌کنیک ( Chongqing تکنولوژی ) چین است . وی پس از فارغ‌التحصیلی به موسسه تحقیقاتی ارتش جمهوری رفتار چین پیوست و به‌عنوان یک محقق فناوری درین این موسسه شاغل شد .


رن ژنگفی کمپانی هواوی را در سال ۱۹۸۷ با ۲ هزار دلار سرمایه اولیه تاسیس کرد . کمپانی هواوی در ابتدای کار خویش تجهیزات سوئیچینگ را برای سیستم‌های مخابراتی می‌ساخت . این موسسه مشاوره‌های تخصصی در حوزه ارتباطات برای شرکت‌های گوناگون در داخل و بیرون از هم ارائه می‌داد .They posted on the same topic

Trackback URL : https://harrison03harrison.bravejournal.net/trackback/497677

This post's comments feed